Toalety przenośne są niezwykle popularne ze względu na swoją mobilność i fakt, że nie wymagają podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej sprawdzają się zarówno na placach budowy, parkingach, stacjach benzynowych, a także podczas imprez masowych, festynów, koncertów i w wielu innych sytuacjach, kiedy nie ma możliwości ze skorzystania ze zwykłej łazienki.

Szukając firmy, która ma w swojej ofercie przewoźne toalety warto zwrócić uwagę na jakość oferowanego przez nich towaru. Istotne są również inne usługi, jak regularne serwisowanie kabin. Dzięki temu mamy pewność, że toalety będą higieniczne i czyste.

Budowa i cechy toalet przewoźnych

Standardowe toalety przenośne wyposażone są w pisuar, podajnik na dwie rolki papieru toaletowego, podłogę antypoślizgową, zamek wewnętrzny ze wskaźnikiem wolne-zajęte. Ponadto we wnętrzu można znaleźć wieszak na ubranie. Najważniejszym elementem każdej kabiny jest zbiornik bezodpływowy, mający zazwyczaj 250 litrów oraz podwójny system wentylacji. Warto podkreślić, iż aby zapewnić najlepszą możliwą jakość kabiny wybudowane są z tworzywa odpornego na wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, a także na działanie substancji chemicznych. Odporność na chemię pozwala na dokładną dezynfekcję kabin. Nim zdecydujemy się na wynajem toalet konieczne jest sprawdzenie czy oferowane toalety przenośne posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

Jak przebiega serwisowanie toalet przewoźnych

Po zamówieniu kabiny zostaje ona dowieziona we wskazane miejsce. Kierowca - serwisant zalewa kabinę płynem dezynfekująco-zapachowym oraz pozostawia papier toaletowy. Po tych czynnościach rozpoczyna się tak zwany cykliczny serwis z częstotliwością ustaloną ze stroną zamawiającą. Jednym z podstawowych czynności jest wywóz nieczystości. Wyciągane są one ze zbiornika do samochodu asenizacyjnego. Usługę tę wykonuje się w zależności od ilości osób korzystających z wynajętej toalety. Wóz asenizacyjny może w ekstremalnych przypadkach przyjeżdżać nawet raz dziennie, chociaż najpopularniejszą opcją jest cotygodniowe oczyszczanie. Ponadto podczas serwisu do obowiązków kierowcy należy używanie specjalistycznej chemii biodegradowalnej, szczotki oraz myjki ciśnieniowej. Z ich wykorzystaniem serwisant myje kabinę, usuwa ewentualny zbierający się kamień i dezynfekuje pisuar. Po wybraniu zbiornika i umyciu kabiny kierowca zalewa zbiornik płynem zapachowo-dezynfekującym.