Blog

W obecnych czasach systemy kanalizacji są tak zaprojektowane, aby zapewnić swobodny dostęp do instalacji budynkom nie tylko na terenie miasta, ale także poza aglomeracją miejską. Mimo tak rozwiniętej infrastruktury nie wszystkie domy mają dostęp do sieci kanalizacyjnej, co wymusza na właścicielach nieruchomości konieczność montażu przydomowego szamba. Do ich obowiązków należy również dbanie o regularne usuwanie nieczystości. Jak często trzeba to robić i o czym pamiętać?

Czytaj więcej...

W zależności od skali wykonywanych robót budowlanych plac budowy może być miejscem pracy dla kilku, a nawet kilkuset osób. Jednocześnie jest to miejsce, w którym nie zawsze mamy dostęp do bieżącej wody czy kanalizacji. Jak w takich warunkach zapewnić pracownikom odpowiednie zaplecze sanitarne? Jednym z najprostszych rozwiązań jest przenośna toaleta na budowę.   

Czytaj więcej...

Dostęp do węzła sanitarnego nie zawsze jest możliwy ze względu na okoliczności lub uwarunkowania na danym terenie. Najczęściej takie sytuacje występują na placach budowy, kempingach lub podczas wyjazdów turystycznych. Żeby rozwiązać problem z dostępem do sanitariatów, zostały stworzone specjalne toalety przenośne, które różnią się od siebie konstrukcją i sposobem działania. Jaki jest sposób ich działania?

Czytaj więcej...

Toaleta przenośna to rozwiązanie, z którego możemy skorzystać wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie zaplecza sanitarnego bez przyłączenia do istniejącej instalacji kanalizacyjnej. Przenośne WC doskonale sprawdza się więc podczas imprez masowych, na górskich szlakach (z toalet przenośnych możemy skorzystać m.in. w drodze na Morsie Oko w Tatrach), a także na placach budowy.

Czytaj więcej...

Podłączenie nieruchomości do gminnej sieci kanalizacyjnej jest bardzo wygodne, niestety nie zawsze możliwe. W sytuacji, kiedy z jakiś względów nieruchomość nie może zostać podłączona do istniejącej kanalizacji rozwiązaniem pozostaje wyposażenie jej w  przydomową oczyszczalnię ścieków o odpowiednich parametrach lub bezodpływowy zbiornik na nieczystości ciekłe i stałe, a więc popularne szambo.

Czytaj więcej...

Zbiorniki bezodpływowe zwane szambami to jeden ze sposobów pozbywania się nieczystości powstałych w gospodarstwie domowym. Wykorzystuje się je w momencie, kiedy nie ma możliwości podpięcia instalacji do sieci kanalizacyjnej oraz gdy inwestorzy, nie mogą lub nie chcą wybudować na swojej działce przydomowej oczyszczalni ścieków.

Czytaj więcej...

Podkategorie