toaleta na budowę

W zależności od skali wykonywanych robót budowlanych plac budowy może być miejscem pracy dla kilku, a nawet kilkuset osób. Jednocześnie jest to miejsce, w którym nie zawsze mamy dostęp do bieżącej wody czy kanalizacji. Jak w takich warunkach zapewnić pracownikom odpowiednie zaplecze sanitarne? Jednym z najprostszych rozwiązań jest przenośna toaleta na budowę.   

Toaleta na budowę – dbamy nie tylko o to, żeby była....

Długoterminowe korzystanie z toalet przenośnych może nastręczać pewnych problemów. Jednym z nich jest szybko zapełniający się zbiorniki, innym nieprzyjemny zapach, który szczególne daje się we znaki w ciepłe dni. Wszystkim tym problemom możemy zaradzić jeszcze przed wynajęciem WC na budowę. Jak?!

Zacznijmy od wyboru kabiny. Na rynku dostępne są toalety różnych producentów. Jedne z nich są mniej, inne bardziej zaawansowane technologicznie. Zastosowane w kabinie rozwiązania – zamknięcie zbiornika na nieczystości, system wentylacji – mają bezpośredni wpływ na komfort korzystania z przenośnej toalety, dlatego warto zwrócić na nie uwagę podczas wyboru WC. Jednymi z najlepszych dostępnych obecnie na rynku kabin są toalety marki SATELLITE. Ich charakterystykę przedstawia poniższa tabela.

 

Tufway

Maxim 3000

Mondo

Duży zbiornik z odpływem

Wyprofilowane kratki wentylacyjne

 

Niezniszczalna budowa narożników

 

Odporny na uszkodzenia pisuar

Wieszak na drzwiach

 

Różne opcje spłuczek

Supermocne i gładkie dwuwarstwowe ściany

 

 

Odporne na uszkodzenia sprężyny drzwiowe

 

 

Dwuwarstwowy dach wytrzymujący duże obciążenia

 

 

Atest Państwowego Zakładu Higieny

Oczywiście wybrane kabiny dostępne są również w wariantach z wyposażeniem dodatkowym. W ramach dodatkowego wyposażenia możemy liczyć m.in. na:

  • kompaktową umywalkę wewnętrzną wyposażoną w oszczędzającą wodę dyszę natryskową oraz zbiornik na czystą wodę umożliwiający wielokrotne mycie rąk,
  • dozownik do mydła w płynie o różnej pojemności,
  • podajnik na papier toaletowy,
  • zestaw solarny,
  • podajnik na ręczniki papierowe,
  • lustro,
  • półkę,
  • tabliczki znamionowe WC damskie/WC męskie,
  • zamek wewnętrzny ze wskaźnikiem wolne/zajęte.

Kiedy wybierzemy już interesujące nas WC na budowę warto zastanowić się, gdzie rozmieścić kabiny. Najoptymalniejszym miejscem będzie miejsce zacienione – nawet najlepsze kabiny z racji materiałów, z jakich są produkowane przejawiają tendencje do nagrzewania się na słońcu. Wybierając miejsce na ustawienie kabiny/kabin należy również wziąć pod uwagę rozmiar oraz układ placu budowy. Czasami kabiny warto rozstawić na dwóch przeciwległych końcach placu zamiast kumulować je wszystkie w jednym miejscu. Bardzo ważne jest również trafne oszacowanie zapotrzebowania na toaletę na budowie, które jest oczywiście uzależnione od liczby pracujących tam osób.

Wywóz nieczystości

Regularne opróżnianie zbiorników to podstawa higieny i komfortu użytkowania toalet przenośnych. Dobra praktyka zakłada, że przydomowe zbiorniki na nieczystości asenizacyjne powinny być opróżniane nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie. Po tym czasie nieczystości zaczynają się psuć i wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach. W przypadku zbiorników naziemnych czas ten powinien być relatywnie krótszy. Dlatego najlepiej wynająć toaletę na budowę w firmie, która zapewnia regularny odbiór nieczystości z kabin, a także ich mycie i dezynfekcję.