wynajem toalet przenośnych

Toaleta przenośna to rozwiązanie, z którego możemy skorzystać wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie zaplecza sanitarnego bez przyłączenia do istniejącej instalacji kanalizacyjnej. Przenośne WC doskonale sprawdza się więc podczas imprez masowych, na górskich szlakach (z toalet przenośnych możemy skorzystać m.in. w drodze na Morsie Oko w Tatrach), a także na placach budowy.

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem toalet przenośnych. Czy z usług każdej z nich będziemy tak samo zadowoleni? Z pewnością nie. Dlatego w poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby wynajęta przez nas toaleta przenośna była jak najbardziej funkcjonalna, a jej użytkowanie możliwie komfortowe.

Przenośne WC – kabina kabinie nie równa

Każdy, kto kiedykolwiek miał przyjemność/nieprzyjemność korzystać z przenośnych toalet wie, że różnią się one od siebie pod wieloma względami, tak wizualnymi, jak i funkcjonalnymi. Od tego, czy wybierzemy podstawową, czy bardziej zaawansowaną kabinę zależeć będzie nie tylko jej trwałość, ale również komfort użytkowania. Dlatego planując wynajem toalet przenośnych warto zapoznać się z dostępnymi wariantami i wybrać ten, który jest dla nas najbardziej optymalny. Oczywiście będzie to zależało od wielu czynników, takich jak:

  • okres wynajmu toalety przenośnej,
  • liczba potrzebnych kabin,
  • specyfika użytkowników kabiny – inaczej o czystość oraz higienę przenośnej toalety będą dbały osoby korzystające z niej na co dzień (np. na placu budowy), a inaczej uczestnicy eventu.

Wybierając przenośne WC na plac budowy, na którym kabina lub kabiny będą użytkowane przez dłuższy czas warto zastanowić się nad wyborem bardziej zaawansowanych technologicznie toalet z zamykanymi zbiornikami, w których nieczystości za pomocą systemu spłukującego są usuwane z widoku. W kabinach takich nie tylko nie widzimy zawartości zapełniającego się zbiornika na nieczystości asenizacyjne, ale również nie czujemy ich nieprzyjemnego zapachu.

Wywóz nieczystości i inne usługi serwisowe

Wynajem toalet przenośnych to usługa, która – podobnie jak samo przenośne WC – może wyglądać bardzo różne. Niektóre firmy oferują wyłącznie dostawę i odbiór toalety, inne zapewniają całą gamę usług serwisowych. To właśnie takiej firmy powinniśmy szukać planując dłuższy wynajem, czy nawet zakup własnej toalety przenośnej. Jakie usługi obejmuje serwis przenośnego WC?

Nie ma co się oszukiwać. Na jakość oraz komfort użytkowania toalety przenośnej ma wpływ stan zbiornika na nieczystości. Im częściej jest on opróżniany, tym mniej wyczuwalny jest ów charakterystyczny zapach, którego tak bardzo się obawiamy zamykając za sobą drzwi kabiny. To dlatego dobre firmy wynajmujące toalety przenośne polecają regularne opróżnianie i czyszczenie zbiorników. Czyszczenie jest tutaj bardzo ważne, gdyż samo wypompowanie fekaliów ze zbiornika to za mało, żeby pozbyć się „aromatycznego” osadu zbierającego się na jego ściankach. Dodatkowo wśród usług serwisowych bardzo często możemy się spotkać z usługą czyszczenia i dezynfekcji całych kabin.